Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

Był 12 grudnia 1531, kiedy to Matka Boża ukazała się Indianinowi św. Juanowi Diego.

Wyglądała wspaniale: ubrana była w różową tunikę i błękitny płaszcz opasany czarną wstęgą. Dla Azteków oznaczało to, że była brzemienna.
Mówiła w języku nahuatl (język ojczysty św. Juana Diego). Zwróciła się do niego następującymi słowami: „Drogi synku, kocham cię. Jestem Maryja, zawsze Dziewica, Matka Prawdziwego Boga, który daje i zachowuje życie. On jest Stwórcą wszechrzeczy, jest wszechobecny. Jest Panem nieba i ziemi. Chcę mieć świątynię w miejscu, w którym okażę współczucie twemu ludowi i wszystkim ludziom, którzy szczerze proszą mnie o pomoc w swojej pracy i w swoich smutkach. Tutaj zobaczę ich łzy. Ale uspokoję ich i pocieszę. Idź teraz i powiedz biskupowi o wszystkim, co tu widziałeś i słyszałeś”. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół katolicki.

Jak dalej potoczyła się historia?
Na początku biskup Meksyku nie uwierzył Juanowi, który postanowił opowiedzieć mu to całe zdarzenie. Juan zatem poprosił Maryję o jakiś znak, który pomógłby przekonać biskupa co do prawdziwości zajścia. Podczas kolejnego spotkania Maryja nakazała Indianinowi wejść na szczyt wzgórza, na którym rosły śliczne kwiaty. Na prośbę Maryi Juan nazbierał je i schował do tilmy (rodzaj indiańskiego płaszcza-przyp. red). Po tym jak Juan wykonał prośbę Maryi, Ona sama poukładała zebrane kwiaty, z którymi Juan udał się do biskupa. Kiedy Juan rozwiązał rogi swojego płaszcza przed biskupem, na podłogę wysypały się kastylijskie róże. Wtedy to biskup i wszyscy obecni uklękli w zachwycie, ponieważ na rozwiniętym płaszczu ukazał się przepiękny wizerunek Maryi z zamyśloną twarzą o ciemnej karnacji. Maryja ubrana była w czerwoną szatę, która była spięta pod szyją małą spinką w kształcie krzyża. Błękitny płaszcz przykrywał Jej głowę, spod którego widać było starannie zaczesane włosy z przedziałkiem pośrodku. Maryja miała złożone ręce, a pod stopami półksiężyc oraz głowę serafina. Za Jej postacią widoczna była owalna tarcza promieni.

W miejscu objawień wybudowane zostało sanktuarium, w którym znajduje się ów płaszcz. Wizerunek Maryi na płaszczu przedstawia Matkę Bożą z Guadalupe. Na obrazie nie znajdzie się ani barwników, ani śladów pędzla – do dziś zadziwia to wielu naukowców. Na materiale nie widać także ani upływu czasu ani jakiegokolwiek śladu zużycia. Kolory nadal mają tę samą barwę. W oczy rzuca się również jeden szczegół, a mianowicie oczy Matki Bożej, które wykazują się nadzwyczajną głębią. W jej źrenicach można bowiem dostrzec niezwykle precyzyjny obraz dwunastu postaci.

Przesłanie:
Jakże ważne i ponadczasowe jest przesłanie Matki Bożej z Guadalupe, Patronki i Obrończyni życia poczętego. Jest ono skierowane do wszystkich narodów, ponieważ Maryja zwraca w nim szczególną uwagę na narody chrześcijańskie, w których powraca się do praktykowania pogańskich obyczajów takich jak aborcja i eutanazja, w wyniku których najsłabsze i najbardziej bezbronne istoty ludzkie są pozbawiane życia.

RED
Źródło: Sanctus.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img

Ważne tematy!

Zobacz również