Jeśli nie chcesz zabłądzić

Codzienne życie stawia przed nami rozmaite wyzwania i konieczność dokonywania wyborów. Jak się w tym wszystkim nie pogubić i odnaleźć właściwą drogę? Chcąc znaleźć odpowiedzi na wiele naszych pytań, czytajmy Pismo Święte.

To niezwykła księga, zawierająca zbiór prawd przekazanych przez Boga. Czytając ją, możemy poznać wskazówki, jak postępować, czym kierować się w życiu, aby osiągnąć zbawienie. Biblia stanowi zbiór mądrości życiowej, wskazuje drogę dla każdego z nas, abyśmy mogli kroczyć Bożymi ścieżkami. Niestety wiele osób wciąż żyje w przekonaniu, że nie potrzebuje Boga w swoim życiu i może poradzić sobie ze wszystkimi sprawami samodzielnie, zdając się wyłącznie na własne siły. Życie jest jednak pełne różnych duchowych zagrożeń. Poznawanie Słowa Bożego, napełnianie nim swojego serca pomaga nam nie ulegać iluzjom tego świata, unikać pułapek życia doczesnego i odróżniać dobro od zła.

Pismo Święte wskazuje również najważniejsze prawdy wiary. Objawia Boga. Jeśli więc chcemy Go poznać, czytajmy Biblię. Dzięki niej możemy się dowiedzieć, jak działa Bóg i nauczyć się rozpoznawać Jego działanie w naszym życiu. Pismo Święte jest nieocenionym źródłem wiedzy dla każdego chrześcijanina, wzbogacającym w różnych aspektach jego życie duchowe. Pozwala rozwijać życie modlitewne. W Biblii znajdziemy bowiem wiele modlitw. Wśród nich warto tu wspomnieć zwłaszcza Księgę Psalmów, która pomoże nam przetrwać trudne chwile w życiu, podniesie nas na duchu, gdy będziemy się zmagać z cierpieniem. W Piśmie Świętym możemy szukać takich fragmentów, które będą się odnosić do przeżywanych przez nas w danym momencie życia doświadczeń. Napełniajmy więc nasze serca Słowem Bożym, bo ono posiada wielką moc. Jak czytamy w Piśmie Świętym:

Jesli nie chcesz zabladzic 3

„Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca” (List do Hebrajczyków 4, 12).

Czytając Słowo Boże, poznając je i przyjmując, unikniemy błądzenia w różnych sprawach dotyczących życia tu na ziemi i doczesności. Żywe Słowo Boże będzie nas kształtowało, prowadziło w życiu, pomagało w podejmowaniu najważniejszych decyzji życiowych, ale potrzeba do tego regularnego czytania i rozmyślania nad nim. Nie tylko raz na jakiś czas, ale niestety przez wiele osób czytanie Biblii często jest zaniedbywane, a samo Pismo Święte leży na półce pokryte kurzem…

Tymczasem regularne sięganie do tej niezwykłej księgi, poza uczeniem nas systematyczności, dyscypliny, będzie nam uświadamiało, że każdego dnia powinniśmy znaleźć trochę czasu dla Boga… Im więcej będziemy się na co dzień karmić Słowem Bożym i nasycać nim nasze myśli i serca, tym lepiej będziemy przygotowani na to, by Bóg nas prowadził szczególnie w trudnych sytuacjach życiowych.
KG

„Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany (2 List do Tymoteusza 3, 16-17).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img

Ważne tematy!

Zobacz również