Módlmy się za zmarłych

W listopadzie, jak wiadomo, obchodzimy Dzień Zaduszny. Ludzie udają się wówczas na cmentarze. W ten sposób okazujemy naszym bliskim zmarłym swoją pamięć. Jednak pamiętajmy o nich nie tylko od święta…

Samo odwiedzenie cmentarza jest jak najbardziej właściwe. Jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że dla duszy zmarłej osoby istotne znaczenie ma modlitwa. Niestety tak wielu z nas o tym zapomina, a to właśnie modlitwą w największym stopniu możemy zmarłym pomóc. Oni staną się naszymi orędownikami przed Bogiem i w chwili naszej śmierci będą wstawiać się u Boga za nami. Dusze zmarłych dla siebie nie mogą nic zrobić. Dlatego pamiętajmy o nich w modlitwie! Także o modlitwie za te dusze, za które nie ma się kto modlić, które są najbardziej opuszczone i zapomniane.

Listopad to nie tylko Święto Zmarłych, ale także wspomnienie św. Gertrudy Wielkiej, które przypada na dzień 16 listopada. W czasie jednej z licznych wizji, jakie miała ta Święta, Pan Jezus podyktował św. Gertrudzie prostą modlitwę. Prostą i krótką, ale niezwykle skuteczną. Jezus obiecał, że za każdorazowe jej odmówienie uwolni z Czyśćca 1000 dusz. Modlitwę tę można odmawiać wielokrotnie w ciągu dnia, samemu lub z innymi osobami. Dzięki niej możemy bardzo pomóc duszom, które cierpią w Czyśćcu.

Św. Gertruda bardzo ceniła modlitwę za dusze w Czyśćcu cierpiące. Poświęcała im wszystkie swoje trudy i cierpienia. Ta postawa podobała się Jezusowi. W czasie jednej z wizji powiedział do św. Gertrudy: „Bądź pewna, moja córko, że twoje umiłowanie zmarłych nie będzie ci przeszkodą. Wiedz, że ten hojny dar, jaki złożyłaś ze wszystkich swoich uczynków duszom czyśćcowym, szczególnie mi się spodobał, a na dowód tego oświadczam, iż wszystkie kary jakie musiałabyś znosić w życiu przyszłym, zostały ci odpuszczone – co więcej, w nagrodę za twą szczodrość tak pomnażam wagę twoich zasług, że będziesz się w niebie cieszyć wieczną chwałą”.

PP

Modlitwa św. Gertrudy uwalniająca 1000 dusz z Czyśćca
Ojcze Przedwieczny,
ofiaruję Ci, Najdroższą Krew Boskiego Syna Twego,
Pana naszego, Jezusa Chrystusa
w połączeniu ze wszystkimi Mszami świętymi
dzisiaj na całym świecie odprawianymi,
za dusze w Czyśćcu cierpiące, za umierających,
za grzeszników na świecie,
za grzeszników w Kościele powszechnym,
za grzeszników w mojej rodzinie,
a także w moim domu. Amen.

Modlitwa za dusze najbardziej opuszczone w Czyśćcu
O Maryjo, swym litościwym sercem obejmij dusze zamknięte w ciemnych więzieniach pokuty, a niemające na ziemi nikogo, kto by o nich pamiętał. Najlepsza Matko, wejrzyj swym miłosiernym wzrokiem na te dusze opuszczone, przyjdź im ze skuteczną pomocą wśród opuszczenia, w jakim pozostają, i pobudź serca wielu wiernych do modlitwy za nie. O Matko Nieustającej Pomocy, zlituj się nad duszami opuszczonymi w Czyśćcu!

Modlitwa za zmarłych do Miłosierdzia Bożego
Boże, miłosierny Panie, daj duszom sług i służebnic Twoich miejsce w niebie, błogosławiony pokój i jasność Twojego światła. Panie, wysłuchaj łaskawie naszych modlitw za dusze sług i służebnic Twoich, za które się modlimy prosząc, abyś je przyjął do społeczności swoich Świętych. Spraw, prosimy Cię, Panie, aby dusze sług i służebnic Twoich, oczyszczone ze swoich win, otrzymały przebaczenie i wieczny odpoczynek. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img

Ważne tematy!

Zobacz również