Przyłącz się do Nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca!

Przez to Nabożeństwo możemy przepraszać Boga za grzechy obrażające Niepokalane Serce Maryi. Grzechy te są powodem mąk piekielnych ludzi. Matka Boża ostrzega przed konsekwencjami tych grzechów. Pragnie Ona, abyśmy mocno zaangażowali się w to Nabożeństwo, gdyż chce ocalić od piekła jak najwięcej grzeszników.

10 grudnia 1925 roku Matka Boża wraz z Dzieciątkiem Jezus objawiła się Siostrze Łucji, wskazując jej Swoje Niepokalane Serce otoczone cierniami. Dzieciątko powiedziało: „Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi niewdzięczni ludzie je wciąż na nowo ranią, a nie ma nikogo, kto by przez akt wynagrodzenia te ciernie powyciągał”.

Wówczas Matka Boża wezwała do podjęcia Nabożeństwa pierwszych pięciu sobót miesiąca. Powiedziała: „Córko moja, spójrz, Serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.

Dlaczego pięć sobót?
Odpowiedzią na to pytanie są następujące słowa Pana Jezusa: ,,Jest pięć rodzajów obelg i bluźnierstw wypowiadanych przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi:
Pierwsze: Bluźnierstwa przeciw Niepokalanemu Poczęciu.
Drugie: Przeciwko Jej Dziewictwu.
Trzecie: Przeciwko Bożemu Macierzyństwu, kiedy jednocześnie uznaje się Ją wyłącznie jako Matkę człowieka.
Czwarte: Bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę, a nawet nienawiść do tej Niepokalanej Matki.
Piąte: Bluźnierstwa tych, którzy urągają Jej bezpośrednio w Jej świętych wizerunkach.

Jakie łaski zostały obiecane tym, którzy choć raz odprawią to Nabożeństwo?
„Duszom, które w ten sposób starają się mi wynagradzać – mówi Matka Najświętsza – obiecuję towarzyszyć w godzinie śmierci z wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia”.

Jakie są warunki Nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca?
Aby prawidłowo odprawić to Nabożeństwo, należy pamiętać o wypełnieniu następujących warunków:
1. W pierwsze soboty miesiąca należy przystąpić do spowiedzi świętej. Można to zrobić także wcześniej, byleby w tym dniu być w stanie łaski uświęcającej, bez grzechu ciężkiego. Pamiętajmy, aby przystąpić do spowiedzi z intencją wynagradzającą za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. To bardzo ważne! Tą intencję można wzbudzić w swoim sercu podczas przygotowywania się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia.
2. W pierwsze soboty miesiąca przyjąć Komunię Świętą również w intencji wynagradzającej za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
3. W pierwsze soboty miesiąca odmówić pięć tajemnic różańca świętego. Pamiętajmy o tym, aby rozpoczynając różaniec, wzbudzić intencję wynagradzającą. Możemy powiedzieć Matce Najświętszej, że będziemy się modlić, by ratować grzeszników i okazać Jej dowód miłości.
4. W pierwsze soboty miesiąca dodatkowo, poza odmówieniem różańca świętego, przez piętnaście minut rozmyślamy nad dowolną jedną lub kilkoma tajemnicami różańcowymi. Pamiętajmy również o ofiarowaniu naszych rozważań w intencji wynagradzającej.

Warunki rzeczywiście proste, ale czy są wypełniane?
„To prawda, moja córko, że wiele dusz zaczyna, lecz mało kto kończy i ci, którzy kończą, mają za cel otrzymanie przyrzeczonych łask. Ja jednak wolę tych, którzy odprawią pięć pierwszych sobót w celu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu twojej Matki Niebieskiej, niż tych, którzy odprawią piętnaście, bezdusznie i z obojętnością” – te słowa Pana Jezusa podkreślają, jak ważne jest nastawienie, z jakim odprawiamy to Nabożeństwo. Wśród odprawiających to Nabożeństwo, Pan Jezus wymienia trzy grupy osób: ci, którzy je rozpoczynają, lecz nie kończą; druga grupa to ci, którzy je odprawiają w celu wyproszenia dla siebie jakiś łask oraz trzecia grupa to ci, którzy przystępują do tego Nabożeństwa ze szczerą intencją wynagrodzenia za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi – i to właśnie oni najbardziej podobają się Panu Jezusowi. Nie chodzi bowiem o to, żeby podjąć to Nabożeństwo tylko w celu uzyskania konkretnych łask dla siebie, ale przede wszystkim, by uczynić to z miłości do Boga i Matki Bożej.

RED

Źródło: sekretariatfatimski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img

Ważne tematy!

Zobacz również