Nie przegap Godziny Łaski!

W niedzielę, 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, pomiędzy godziną 12 a 13 będziemy obchodzić Godzinę Łaski dla całego świata.

Ta szczególna godzina wiąże się z objawieniami, jakie miały miejsce w 1947 roku w Montichiari we Włoszech. Objawiając się pielęgniarce, Pierinie Gilli, Matka Boża powiedziała:

„Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga.
Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

Nie ma wskazanej konkretnej formy modlitwy podczas tej godziny. Można w tym czasie odmówić na przykład Różaniec święty, Litanię loretańską czy też Akt Osobistego Oddania się Matce Bożej. Warto modlić się o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują. W wielu kościołach organizowane są w tej godzinie specjalne nabożeństwa. Jeśli jednak nie możemy udać się w tym czasie do kościoła, módlmy się w domu. Ofiarujmy Matce Bożej w tej godzinie tyle czasu, ile możemy. Warto spędzić ten czas z Maryją!
KG

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img

Ważne tematy!

Zobacz również