Nie zapominajmy o duszach czyśćcowych

Nie zapominajmy o obdarowaniu modlitwą dusz w Czyśćcu cierpiących.

Jak wiadomo, Boże miłosierdzie jest nieskończone, ale równie nieskończona jest Jego sprawiedliwość. Będzie ona wymagała spłacenia po śmierci wszystkich długów, jakie każdy z nas zaciągnie poprzez grzechy w czasie swojego życia. Dusze cierpiące w Czyśćcu muszą odpokutować więc wszystkie swoje grzechy, jeśli nie zrobiły tego za życia. Same jednak nie mogą sobie pomóc. Natomiast my możemy ulżyć w ich cierpieniach i uczynić dla nich wiele dobrego. Te dusze bardzo czekają na pomoc z naszej strony, a jak twierdzi Maria Simma (austriacka mistyczka, która miała widzenia dusz czyśćcowych), w Święta Bożego Narodzenia, a nie w Dzień Zaduszny, najwięcej dusz idzie do nieba. Święta te są czasem szczególnego udzielania miłosierdzia Bożego duszom czyśćcowym.

Według austriackiej mistyczki, w okresie Świąt Bożego Narodzenia duszom czyśćcowym mogą zostać udzielone wyjątkowe łaski. Tego dnia większa liczba dusz zostaje uwolniona z Czyśćca do nieba. Ale to, ile dusz zostanie tego dnia wybawionych, zależy od ilości otrzymanych przez duszę modlitw lub uczynków w swojej intencji. Święta Bożego Narodzenia są więc szczególne, ponieważ jest to dzień najbardziej obfitujący w Boże łaski.

Nie zapominajmy jednak każdego dnia o duszach czyśćcowych i ofiarujmy w ich intencji modlitwy, zwłaszcza Różaniec Święty, gdyż jest to jeden z najbardziej skutecznych środków pomocy (poza ofiarą Mszy Świętej) tym duszom. Możemy przyjąć w ich intencji Komunię Świętą, postarać się uzyskać dla nich odpusty, ofiarować jałmużnę w ich intencji. Możemy ofiarować za te dusze nasze dobre uczynki, wszystkie czynności dzienne, każdą modlitwę, post, każde najmniejsze umartwienie, np. rezygnację z jakiejś przyjemności. Dusze czyśćcowe będą nam ogromnie wdzięczne za pomoc, za okazane im miłosierdzie, a my zyskamy potężnych orędowników przed Bogiem w naszych sprawach.

Pamiętajmy również o jednej bardzo ważnej kwestii. Wspomniała kiedyś o niej Maria Simma. Wybierając się na cmentarz, starajmy się zabrać ze sobą wodę święconą. Woda święcona pomaga duszom czyśćcowym, a kropienie nią łagodzi cierpienia dusz czyśćcowych.

KG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img

Ważne tematy!

Zobacz również