Nigdy nie jest za późno

Wydaje Ci się, że Twoje życie pozbawione jest sensu? Zdajesz sobie sprawę ze swojej grzesznej natury i myślisz, że nie ma szansy na przemianę Twojego życia? Jak bardzo się mylisz…

Dzisiejsze czasy nie sprzyjają rozwojowi duchowemu. Gonitwa za pieniądzem, za dobrami materialnymi, przesadne dbanie o wygląd, pycha, egoizm, życie po swojemu, według własnego uznania. To wszystko przyczynia się do zaniku wartości duchowych we współczesnym świecie. Dlatego tak łatwo się pogubić w swoim życiu.

Wiele osób obiera sobie złą drogę. Na tej drodze prowadzi zły, którego zadaniem jest człowieka zwieść i zdobyć jego duszę. Bowiem nasza ziemska pielgrzymka to walka o duszę. Warto, abyśmy zastanowili się nad tym, zanim będzie za późno.

Bóg kocha każdego człowieka. Jezus tak nas umiłował, że dla nas dał się poniżyć, bić, opluwać, biczować, a w końcu ukrzyżować. Będąc Bogiem, oddał Swoje życie za nas, za osoby jakże niedoskonałe i grzeszne. Dlatego to nas zobowiązuje. Zobowiązuje przed Bogiem, abyśmy z Jego pomocą starali się wyprostować ścieżki życia i żyć według Ewangelii. Bo do takiego życia zostaliśmy powołani.

Dlatego tak ważne dla każdego z nas jest to, aby zdać sobie sprawę z własnej niedoskonałości i uniżyć się przed Jezusem Chrystusem jako naszym Bogiem, oddać Mu nasze słabości i grzechy, prosząc w uniżeniu o przemianę serca. Bóg wysłucha naszych pokornych modlitw i próśb. Tak bardzo nas ukochał, że zesłał na ziemię Swojego Syna, aby nas wybawił od śmierci wiecznej.

Bóg wybrał na Swoich Apostołów zwyczajnych, prostych ludzi. To oni dawali świadectwo prawdy i wiary. Do Ciebie także Bóg przychodzi. Właśnie w tym momencie, kiedy czytasz ten artykuł. Co zamierzasz zrobić? Czy chcesz oddać Jemu swoje życie i dać się poprowadzić? Tylko On jest w stanie wyprostować Twoje ścieżki. Pamiętaj, że nawet jeżeli jesteś zatwardziałym grzesznikiem, masz szansę nawrócić się i zmienić swoje życie. To dla Ciebie Jezus przelał Swoją krew. Dla przemiany Twojego serca poniósł śmierć na krzyżu, zwyciężając zło. Ale czy w Tobie zwycięży dobro nad złem, zależy tylko od Ciebie. Jezus chce Ci w tym pomóc.

Bóg nie potępia człowieka. To człowiek, czyniąc zło, sam skazuje się na potępienie. W każdej chwili życia możliwa jest jednak jego przemiana. Znane są przypadki nawróceń osób, które wyrządziły wiele krzywd i uczyniły w życiu wiele zła. Dlatego jeżeli myślisz, że Twoje życie jest przegrane i jesteś osobą, która nie ma szans się zmienić, bardzo się mylisz. Bo jak mówi sam Jezus Chrystus: ,,(…) nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników” (Mt 9, 13).

Zatem zadbaj o swoją duszę i daj się zaopiekować najlepszemu jej Lekarzowi – Jezusowi. Tylko On zna Twoje słabości i rany. Tylko z Nim masz szansę na uzdrowienie i uwolnienie. Oczyść swoją duszę w konfesjonale, wyrzeknij się starego życia i zacznij żyć na nowo. Bez względu na to, jakie ponosisz obecnie konsekwencje Twoich czynów z przeszłości. Jezus czeka na Ciebie i Twoją wolę zmiany. Czy dasz sobie szansę?

,,Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają.” (Mt 9,12)

PP

Panie Jezu,
proszę Cię o miłosierdzie dla grzeszników,
także dla mnie,
abym na nowo odkrył
uzdrawiający cud Twojej miłości
odmieniającej nasze życie,
abym mógł być Twoim wiarygodnym świadkiem.
Dziękuję Ci, Panie, za łaskę wiary, za Twój Kościół,
w którym mogę spotkać Ciebie w Eucharystii.
Amen *

*Źródło: „Żyć Ewangelią” 2021

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img

Ważne tematy!

Zobacz również