O Miłosierdzie Boże dla ludzi chorych

O Panie Boże, Ojcze Nasz, któryś jest w niebie,
Miej litość nad ludźmi chorymi, modlącymi się do Ciebie.

Ojcze nasz, który jesteś nas wszystkich ludzi żyjących na świecie,
a my dziećmi Twoimi, w modlitwach naszych o zdrowie dla nas Cię prosimy
i na Twoje Miłosierdzie liczymy.

Choć dobrze wiemy, że każdy człowiek cieszy się z życia, które nie jest kłopotami owładnięte. Cieszy się i raduje, gdy zdrowie mu dopisuje.
Cieszy się z każdego minionego dnia, bez bólu i troski. Człowiek jest zdany na drugiego człowieka, który w potrzebach naszych pomocą swoją obdarza.

Nie zawsze pomoc ta jest skuteczna, gdy choroba nas zaatakowała i żadna pomoc ludzka w wyzdrowieniu nic nie dała. Wtedy człowiek, chcąc się ratować, zwraca się do Pana Boga Miłosiernego, aby przywrócił mu zdrowie i dał szansę na przeżycie, za które w podzięce modlitwy odmawiać będzie.

Lecz zdrowy, jak i chory człowiek, niech nie zapomina, że z prochu powstał i w proch się zamienia. Dusza zaś przez wieki żyć będzie. Jedna w niebie za dobre czyny na ziemi czynione, druga w czyśćcu za grzechy w życiu popełnione, zaś trzecia w piekle za czyny dla diabła czynione. Dlatego dopóki żyjemy, całym sobą Panu Bogu się oddajemy.

Modlitwami codziennymi w podzięce się zwracamy i o litość Bożą błagamy, nie tracąc nadziei na Miłosierdzie Pana Boga Naszego, w którym nadzieja i miłość zawsze była i będzie, tutaj na ziemi i wszędzie.

Pan Bóg cierpliwie naszej modlitwy wysłuchuje, bo nas wszystkich jednakowo traktuje. Jako swoje dzieci kochał i kocha, bo jako Ojciec nad ojcami był i jest z nami wszędzie. I niech ta miłość zawsze z nami będzie.

Śp. Ryszard Wójcicki
Módlmy się za duszę Śp. Ryszarda Wójcickiego
Requiescat In Pace

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img

Ważne tematy!

Zobacz również