Pierwsze objawienie w Fatimie

W tym roku przypada 102 rocznica objawień w Fatimie. Obecnie trwa wielkie zamieszanie Duchowo – Moralne w sercach Duchowych Przewodników i „Owieczek”. O tym poucza Maryja z Fatimy w III Tajemnicy. Dziś zatem w naukach o tej przede wszystkim Tajemnicy, w której już partycypujemy.

W czasie Objawień Matki Bożej Łucja de Jesus, Franciszek i Hiacynta Marto mieli 10, 9, i 7 lat. Dzieci mieszkały we wiosce Aljustrer na terenie parafii Fatima. Objawienia miały miejsce w małym gospodarstwie należącym do rodziców Łucji zwanym Cova da Iria oddalonej o jakieś 2,5 km od kościoła w Fatimie. Matka Boża jak to widać powyżej ukazała się nad krzewem zwanym Ilex, który jest karłowatą odmianą dębu mającym ok 1 metra wysokości. Franciszek mógł tylko widzieć Matkę Bożą, Hiacynta widziała i słyszała Maryję. Łucja widziała, słyszała i rozmawiała z Matką Bożą.

  1. Objawienie I – 13 maja 1917 r.

Troje Dzieci bawiło się w Cova da Iria, gdy spostrzegły dwa błyski, podobne do błyskawicy po których ujrzeli Matkę Bożą nad drzewkiem. Była to zgodnie z opisem S. Łucji: „Pani ubrana na biało, bardziej błyszcząca niż słońce, promieniejąca światłem czystym i intensywniejszym od kryształowego pucharu z wodą, prześwietlonego promieniami słońca”. Jej nieopisanie piękna twarz nie była: „ani smutna, ani radosna, raczej poważna z odcieniem łagodnego wyrzutu. Jej dłonie złożone jak do modlitwy, spoczywające na piersiach zwrócone były ku górze. Z prawej dłoni zwisał Różaniec. Całe Jej szaty zdawały się być utkane ze światła. Suknia Jej była biała, płaszcz również biały, obramowany złotem okrywał Jej głowę i sięgał do stóp. Włosy i uszy nie były widoczne”. Dzieci były tak blisko Matki Bożej, że znajdowały się w blasku, który Ją otaczał. Matka Boża poprosiła Dzieci:aby przychodziły na to miejsce Spotkania przez kolejnych 6 miesięcy 13 dnia i o tej samej godzinie, na prośbę Łucji Maryja odpowiedziała, że Dzieci pójdą do nieba; Franciszek później, bo ma odmówić więcej Różańców. Nie wszyscy są w niebie, np. Amelia będzie w Czyśćcu do końca świata, zapytała też Dzieci, czy chcą oddać się Bogu i cierpieć, aby wyprosić zadośćuczynienie dla grzeszników? Dzieci przez Łucję odpowiedziały Maryi pozytywnie. Zapewniła, że otrzymają łaskę od Boga jako pociechę, zachęciła też Dzieci, aby codziennie się modliły na Różańcu. Pod wpływem jakiegoś wewnętrznego impulsu Dzieci modliły się słowami: „O Przenajświętsza Trójco uwielbiam Cię, Boże mój Boże mój kocham Cię w Przenajświętszym Sakramencie”.

Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko…

Padre Camillo

foto:pl.freeimages.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img

Ważne tematy!

Zobacz również