Po stronie życia

Usunięcie niechcianej ciąży czy zabicie nienarodzonego dziecka? Czy w przypadku aborcji użyta terminologia ma znaczenie? Ten wzbudzający wiele skrajnych emocji i będący przedmiotem wielu dyskusji, dzielący społeczeństwo temat, podejmuje Abby Johnson wraz z Cindy Lambert w książce pt.: „Nieplanowane”. Obok historii opisanej w książce nie da się przejść obojętnie. Już niedługo, w dniach 11-15 lutego, Abby Johnson odwiedzi Polskę.

Droga, którą przeszła Abby Johnson: od dyrektorki kliniki aborcyjnej do zaangażowania się w działania na rzecz praw kobiet i ochrony dzieci nienarodzonych nie była łatwa, ale jak sama stwierdza: „A jednak to mnie Bóg postawił w świetle jupiterów. I wybrał, żeby na moim przykładzie przypomnieć, iż ocala niemądrych, zdruzgotanych i grzesznych, a potem używa do przeprowadzenia swoich odwiecznych planów”. Wszystko się zmieniło, gdy pewnego dnia poproszoną ją o asystowanie przy aborcji monitorowanej przez ultrasonograf. Wówczas spadła zasłona z jej oczu. W ciemności, w której tkwiła, pojawił się blask prawdy. Zaczęła dostrzegać, że od dłuższego czasu Bóg przemawiał do niej, poprzez inne osoby, zarówno bliskie, jak i ludzi z ruchu pro-life, modlących się za ogrodzeniem kliniki, których to uważała za fanatyków.

Historia autorki poruszyła wiele serc. Klinika aborcyjna, w której pracowała, była nie tylko miejscem, w którym pogrążała się w grzechu, ale jednocześnie właśnie tam rozpoczęła się jej droga zbawienia. Zrozumiała, że przez kilka lat swojego życia walczyła po złej stronie. Ta radykalna zmiana postawy wobec życia stała się możliwa dzięki przyjęciu Bożej łaski i stanięciu w prawdzie. W ten sposób autorka stanęła – dosłownie i w przenośni – po właściwej stronie ogrodzenia otaczającego klinikę. Po stronie życia.

Odważne świadectwo Abby Johnson daje nadzieję, że nigdy nie jest za późno na to, by zejść ze źle obranej drogi życia.

Kalendarz spotkań Abby Johnson:
11 lutego, godz. 17.30 – Bydgoszcz – Parafia pw. św. Marka Ewangelisty (Fordon), Salezjańska 1;
12 lutego, godz. 12.00 – Kraków – specjalne spotkanie dla czytelników i sympatyków tygodnika „Niedziela” (informacja o miejscu spotkania – już wkrótce).
12 lutego, godz. 17.15 – Kraków – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (Łagiewniki), gdzie Mszy Świętej przewodniczył będzie Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski;
13 lutego, godz. 17.30 – Piła – Parafia pw. św. Jana Bosko, ul. Libelta 3;
14 lutego, godz. 17.30 – Rumia – Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych, NMP Wspomożenia Wiernych 1;
15 lutego, godz. 17.30 – Warszawa – Bazylika Najświętszego Serca Jezusa, Kawęczyńska 53;

UWAGA: Wszystkie spotkania rozpoczną się modlitwą przebłagalną za grzechy przeciwko życiu. Następnie odprawiona zostanie Msza Święta, zaś po niej Abby Johnson wygłosi świadectwo swojego życia.

Więcej informacji na temat przyjazdu Abby Johnson do Polski szukaj na stronie www.abbywpolsce.pl.
KG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img

Ważne tematy!

Zobacz również