Pomocny w każdej sytuacji

„Nie ma w życiu problemu, którego by nie można było rozwiązać za pomocą różańca”

Nie zdajemy sobie bowiem sprawy z tego, jak potężna jest ta modlitwa i jak wielka moc z niej wypływa!

Wielu osobom ta modlitwa kojarzy się pewnie ze starszymi paniami, które klęcząc w kościele, niestrudzenie przesuwają paciorki różańca. Wielu może uważać, że ta modlitwa jest zbyt monotonna, że polega na bezmyślnym powtarzaniu „zdrowasiek” i zajmuje za dużo czasu. A przecież w dzisiejszym zabieganym świecie ciągle tego czasu nam brakuje.

Ale tak naprawdę Różaniec jest piękną modlitwą, która odciąga nas od pośpiechu, zabiegania i zmusza do zatrzymania się, do wyciszenia, do odwrócenia swej uwagi od spraw tego świata i skierowania swoich myśli w stronę Boga. Poprzez regularną modlitwę różańcową, pogłębiamy swoją relację z Bogiem. Różaniec jest medytacją nad tajemnicami życia Jezusa i Maryi. Te tajemnice, radosne i bolesne, przeplatają się, podobnie jak sytuacje w życiu każdego z nas. Należy pamiętać o tym, aby Różaniec odmawiać z wiarą, pokorą i wytrwałością. Kiedy modlimy się żarliwie, ufajmy, że Bóg wysłucha naszych próśb zanoszonych do Niego przez Różaniec. Siostra Łucja, której w Fatimie objawiła się Matka Boża, mówiła, że: „Nie ma w życiu problemu, którego by nie można było rozwiązać za pomocą różańca”. Jeśli rzeczywiście brakuje nam czasu, pamiętajmy, że możemy go odmawiać także wtedy, gdy gdzieś idziemy, czy też podczas podróży.

Apostoł modlitwy różańcowej i organizator bractw różańcowych, dominikanin – Alain de Rupe – w XV wieku otrzymał od Matki Bożej w objawieniu piętnaście obietnic dla każdego, kto będzie odmawiał Różaniec:

1. Ktokolwiek będzie Mi służył przez odmawianie Różańca, otrzyma wyjątkowe łaski.
2. Obiecuję Moją specjalną obronę i największe łaski wszystkim tym, którzy będą odmawiać Różaniec.
3. Różaniec stanie się groźną bronią przeciw piekłu, zniszczy, pomniejszy grzechy, zwycięży heretyków.
4. Spowoduje on, że cnoty i dobre dzieła zakwitną; otrzyma on od Boga obfite przebaczenia dla dusz; odciągnie serca ludu od umiłowania świata i jego marności; podniesie je do pożądania rzeczy wiecznych.
5. Dusza, która poleci Mi się przez odmawianie Różańca, nie zginie.
6. Ktokolwiek będzie odmawiał Różaniec i odda się rozmyślaniom nad jego świętymi tajemnicami, nigdy nie będzie pokonany przez niepowodzenia. Bóg nie będzie go karał w Swojej sprawiedliwości, nie zginie śmiercią niespodziewaną; jeżeli będzie sprawiedliwym, wytrwałym w łasce Bożej, będzie godnym życia wiecznego.
7. Ktokolwiek będzie miał prawdziwe nabożeństwo do Różańca – nie umrze bez sakramentów Kościoła.
8. Wierni w odmawianiu Różańca będą mieli w życiu i przy śmierci światło Boże i pełnię Jego łaski.
9. Uwolnię z czyśćca tych, którzy mieli nabożeństwo do Różańca Świętego.
10. Wierne dzieci Różańca zasłużą na wysoki stopień chwały w niebie.
11. Otrzymacie wszystko, o co prosicie przez odmawianie Różańca.
12. Wszystkich, którzy rozpowszechniają Różaniec, będę wspomagała w ich potrzebach.
13. Otrzymałam od Mojego Boskiego Syna obietnicę, że wszyscy obrońcy Różańca będą mieli za wstawienników cały Dwór Niebieski w czasie ich życia i w godzinę śmierci.
14. Wszyscy, którzy odmawiają Różaniec, są Moimi synami i braćmi Mojego Jedynego Syna Jezusa Chrystusa.
15. Nabożeństwo do Mojego Różańca jest wielkim znakiem przeznaczenia do nieba.

KG

„Błagam was usilnie przez miłość, którą ku wam w Jezusie i Maryi w sercu noszę, odmawiajcie codziennie, o ile wam czas pozwoli, Różaniec, a w chwili śmierci błogosławić będziecie dzień i godzinę, kiedyście mi uwierzyli.”
Św. Ludwik de Montfort

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img

Ważne tematy!

Zobacz również