Postaw na zmianę

Często zadajemy sobie pytanie, dokąd zmierzamy? Może przy okazji warto zastanowić się także nad innym pytaniem: Czy jest coś, co powinniśmy w sobie zmienić?

Co poprawić w swoim zachowaniu wobec innych osób? Pamiętajmy o tym, że bez względu na to, co wcześniej robiliśmy, ile zła wyrządziliśmy, możemy zmienić swoje dotychczasowe życie. Nigdy nie jest za późno na zmianę, ale lepiej jej nie odkładać, bo nikt z nas nie wie, ile czasu tu na ziemi mu zostało.

Nierzadko jest również tak, że zdajemy sobie sprawę z tego, jak żyjemy, ale uważamy, że nie mamy siły ani wytrwałości na zmianę naszego życia. Uważamy, że jesteśmy za słabi. Pamiętajmy, że każda zmiana jest łaską od Boga. Zatem oddajmy Mu nasze życie, zawierzmy Mu nasze sprawy, prosząc o przemianę swojego serca.

Nikt z nas nie jest idealny. Każdy popełnia błędy, każdemu zdarza się upadać. Ważne jest jednak to, aby z tych upadków się podnosić. Musimy wyznać naszą słabość przed Bogiem, prosząc Go o siłę i o to, aby nas w życiu prowadził. Trzeba też stanąć w prawdzie. Nie tylko przed Bogiem, ale przed samym sobą. Inaczej jakakolwiek przemiana w naszym życiu nie będzie możliwa.

Pamiętajmy, że nigdy nie jest za późno na poprawę naszego życia. Bóg wyciąga pomocną dłoń do wszystkich, którzy szczerze chcą Go przyjąć do swojego serca i z Jego pomocą odmienić swoje życie. Zaś zbliżając się do Niego i zawierzając Mu swoje życie, możemy odnaleźć prawdziwe szczęście.

PP

„O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie” (Flp 4, 6-7).

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img

Ważne tematy!

Zobacz również