Uwierz w Jego realną obecność

Niektórzy uważają, że Bóg nie istnieje. Inni z kolei negują Jego obecność w Eucharystii. Jeszcze inne osoby, które uważają się za wierzące, nie uczęszczają na Msze Święte. Uznają, że modlić można się wszędzie.

Pewnej jesiennej niedzieli w październiku 2008 r. podczas porannej Mszy Świętej w kościele św. Antoniego w Sokółce, konsekrowana hostia przypadkowo upada na ziemię. Wydarzenie to bardzo poruszyło kapłana, odprawiającego Mszę. Hostia została umieszczona w naczyniu liturgicznym, zalana wodą w celu jej rozpuszczenia i przeniesiona do sejfu w kościelnej zakrystii..Po pewnym czasie proboszcz parafii odkrył, iż hostia nie rozpuściła się mimo upływu tak długiego czasu, ale to nie wszystko. W jej środku powstała krwista.czerwonobrunatna plamka. Specjaliści po jej przebadaniu stwierdzili, że przysłany do oceny materiał wskazuje na tkankę mięśnia sercowego.
Kolejne wydarzenie ma miejsce w Legnicy. 25 grudnia 2013 roku w Sanktuarium Św. Jacka podczas udzielania Komunii Świętej na posadzkę upada Komunikant. Został on podniesiony i złożony do naczynia z wodą. Po pewnym czasie pojawiły się przebarwienia koloru czerwonego. Po tym fakcie powołano komisję, która miała zbadać zjawisko. W lutym 2014 roku wyodrębniono fragment przemienionej hostii i poddano go badaniom laboratoryjnym. Zakład Medycyny Sądowej, który zajmował się próbkami, orzekł w raporcie, że badana tkanka zawiera: „(…) pofragmentowane części mięśnia poprzecznie prążkowanego”. Eksperci uznali ponadto, że: „Całość obrazu (…) jest najbardziej podobna do mięśnia sercowego (…) ze zmianami, które często towarzyszą agonii”. Na podstawie przeprowadzonych badań genetycznych wskazano, że tkanka jest pochodzenia ludzkiego.
O czym to świadczy? Odpowiedź sama się nasuwa. Bóg istnieje realnie, dając nam dowód Swego istnienia. Pragnie naszej obecności, miłości, czasu, który Jemu poświęcamy. Dlatego pomyślmy o tym, że Jezus czeka na nas na Mszy Świętej, abyśmy Go przyjęli podczas Komunii Świętej. Niestety ludzie często nie zdają sobie z tego sprawy. Jezus pragnie także, abyśmy przyszli na Adorację, kiedy jest wystawiony Najświętszy Sakrament i razem z Nim przebywali, z żywym Bogiem.

Modlić można się wszędzie. Ale podczas Adoracji i Eucharystii spotkasz Boga żywego. Tam na Ciebie czeka Bóg żywy. Tylko od Ciebie zależeć będzie, czy zrozumiesz te słowa i przyjmiesz je do swojego serca.

PP
Źródło: https://www.sokolka.archibial.pl/ oraz
https://jacek-legnica-sanktuarium.pl/info/wydarzenie-eucharystyczne/

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img

Ważne tematy!

Zobacz również