Niezwykła aktualność objawień Wandy Malczewskiej

Parzno – wieś w województwie łódzkim, położona niedaleko Bełchatowa. To tutaj ostatnie lata życia spędziła i zmarła w opinii świętości Sługa Boża Wanda Malczewska (1822-1896) – polska mistyczka, wizjonerka, patriotka i działaczka społeczna. Miała liczne objawienia od Pana Jezusa i od Matki Bożej. Za Maryją przepowiedziała „Cud nad Wisłą”.

Wolność, lecz nie swawola!
„Ojczyzna Twoja i Kościół w Twej Ojczyźnie przez krwawą pracę i jedność bratnią dojdą do upragnionej wolności. Niech tylko naród tej wolności nie obróci w swawolę” – takie słowa przekazał Pan Jezus Słudze Bożej Wandzie Malczewskiej podczas jednego z objawień. Jak bardzo są one aktualne. Zawierają upomnienie, aby odzyskanej wolności nie zamienić w jej totalne zaprzeczenie. Obserwując, z jakimi sytuacjami mamy do czynienia obecnie w naszym kraju, trudno powiedzieć, że ta wolność jest wykorzystywana we właściwy sposób…

Pojawią się wrogowie wewnętrzni
Podczas innego z objawień Pan Jezus powiedział mistyczce: „Zbliżają się czasy przewrotne. Ojczyzna wasza będzie wolna od ucisków wrogów zewnętrznych, ale opanują ją wrogowie wewnętrzni. Przede wszystkim będą się starać wziąć w swoje ręce młodzież szkolną, dowodzić będą, że religia w szkołach jest niepotrzebna, że można ją zastąpić innymi naukami. (…) Przez młodzież pozbawioną wiary zechcą w całym narodzie wprowadzić niedowiarstwo. Jeśli naród uwierzy temu i pozbędzie się wiary, straci przywróconą Ojczyznę”. Aktualność objawień Sługi Bożej Wandy Malczewskiej świadczy o tym, że jest ona zdecydowanie świętą na nasze czasy.

Kult Eucharystii
Pochodziła z rodu Malczewskich, do którego należy poeta Antoni Malczewski oraz jej bratanek, malarz Jacek Malczewski. Miała szczególne nabożeństwo do Jezusa eucharystycznego. 26 września 1923 roku dokonano przeniesienia szczątków Wandy z cmentarza do krypty kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Parznie. Takie bowiem było jej marzenie, aby móc spocząć blisko Najświętszego Sakramentu.

Dla Boga i dla ludzi
Angażowała się w pomoc ludziom najbiedniejszym i chorym. Mówiono o niej: „Święta Pani”. Starała się szerzyć oświatę wśród ludu. Gromadziła wokół siebie dzieci i młodzież. Uczyła czytania, pisania, a także historii Polski. Propagowała miłość do Boga i Ojczyzny. Uczyła modlitwy, pomagała ludziom jednać się z Bogiem. Posiadała także niezwykły dar jednania zwaśnionych rodzin i skłóconych małżonków. W czasie powstania styczniowego niosła pomoc rannym powstańcom.

Zbiór modlitewników
W Parznie znajduje się Muzeum Modlitewnika Polskiego im. Wandy Malczewskiej. Powstało ono w starej plebanii, gdzie niegdyś mieszkała polska mistyczka. Dlaczego akurat Muzeum Modlitewnika? Dlatego, że posługiwała się ona modlitewnikiem i na co dzień niemal się z nim nie rozstawała. Uczyła z niego modlitwy oraz czytania. Wśród zbiorów Muzeum znajdziemy stare, zabytkowe egzemplarze, a także modlitewniki pisane ręcznie.

Pielgrzymujmy do Parzna
29 września br. w Parznie odbędzie się widowisko plenerowe – rekonstrukcja wydarzeń z 1923 roku. Zostanie również odprawiona Msza święta.

KG

Źródło: Ks. A. Majewski „Sługa Boża Wanda Malczewska: wizje – przepowiednie – upomnienia (dotyczące Kościoła i Polski)”, Wrocław 1995.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img

Ważne tematy!

Zobacz również