Żyjmy Słowem Bożym

Św. Hieronim powiedział: „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

Niech te słowa będą przestrogą i zachętą dla każdego z nas do codziennej lektury Pisma Świętego. Ten wielki święty Kościoła katolickiego jak i doktor Kościoła pisał, że czytanie i medytacja Biblii czynią człowieka mądrym i pełnym pokoju i spokoju, jakiego dzisiejszy świat dać nie może. Nie lękajmy się, bo Pan jest z nami. Lektura Pisma Świętego to nic innego, jak nasz dialog z naszym Panem i Stwórcą, który czeka na nas nie tylko w codziennej Eucharystii, ale i w rozważaniach Słowa Bożego.

W dzisiejszym świecie, zagubionym i tak zalęknionym o jutro otwierajmy nasze serce na Słowo Boże, które usuwa lęk, wlewa pokój i prowadzi do przemiany życia. Pozwólmy naszemu Panu działać poprzez Biblię, którą ma moc uzdrawiania, uwalniania i niesamowitej przemiany naszego życia. Prośmy Matkę Bożą, która jest pośredniczką wszelkich łask, aby nam w tym pomagała, otoczyła płaszczem swojej opieki, ochraniała przed złem, które szczególnie w obecnym czasie działa ze zdwojoną siłą.

Odmawiajmy codziennie Różaniec Święty rozważając poszczególne tajemnice z Jej życia i życia naszego Pana Jezusa. Jest to broń na szatana, na którą jak powiedział o. Pio „nie potrzeba pozwolenia!” Ochraniajmy siebie i nasze rodziny dzięki tej modlitwie. Słowo Boże ma niezwykłą moc. Powstało bowiem, żeby przeprowadzić nas po zakrętach naszego pielgrzymowania i doprowadzić do życia wiecznego. Niewątpliwie pomóc może nam w tym, jak i wzmocnić naszą duchowość Różanieć Święty.
KT

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img

Ważne tematy!

Zobacz również