Zakochaj się w Maryi

Czy w Twoich wyobrażeniach Matka Boża to dostojna Pani, Królowa, zasiadająca z berłem w ręku i z Dzieciątkiem Jezus na tronie, gdzieś wysoko w niebie, tak daleka i niedostępna? A gdyby tak spróbować wyobrazić sobie Maryję, jaka była w codziennym życiu, gdy miała rodzinę, męża, dom? Zobaczyć Ją przy zwyczajnych zajęciach, jak przygotowywała jedzenie, nosiła wodę ze studni, krzątała się po domu, śmiała się, modliła?

Do tego zachęca ks. Dominik Chmielewski, autor książki pt. : Kecharitomene. Odkryj Jej niesamowity sekret i wejdź w swoje przeznaczenie!”, aby odkryć Maryję w tajemnicy Nazaretu i doświadczyć Ją takiej, jakiej sobie do tej pory nie wyobrażaliśmy. Publikacja ta zmieni Twój sposób postrzegania Królowej Nieba i Ziemi, napełnionej przez Boga wszelkimi łaskami, pragnącej tymi łaskami obdarzyć każdego z nas. Autor pisze o Maryi w tak entuzjastyczny i pełen pasji sposób, że uprzedzam: wypływająca z tej książki miłość do Maryi jest naprawdę zaraźliwa!

Maryja ziarnonadziei

Jak podkreśla autor, ilu ludzi, tyle jest sposobów kochania Maryi i bycia przez Nią kochanych. Ale żeby tak naprawdę pokochać Maryję, trzeba Ją najpierw poznać. Autor przypomina życzenie samej Matki Bożej, która w Fatimie powiedziała do s. Łucji: „Jezus pragnie, abym była bardziej znana i miłowana”. Tego pragnie Bóg. A do czego dąży szatan? Działa w taki sposób, abyś Maryję odrzucił, znienawidził i nie stał się Jej dzieckiem. Ksiądz Chmielewski daje jasny przekaz, że jeśli nie potrzebujesz Maryi w swoim życiu duchowym i w jakikolwiek sposób czujesz w swoim sercu do Niej obojętność, niechęć, czy złość, to wówczas prawie na pewno pracuje w Tobie szatan. Czy rzeczywiście, jak zaznacza autor, nie daje do myślenia fakt, że Pan Jezus przebywał trzydzieści lat w ukryciu Nazaretu, oddany Maryi, przeznaczając na publiczną działalność tylko trzy lata?

Autor tłumaczy, czego może uczyć się od Maryi kobieta, a co może czerpać z Jej życia mężczyzna. Zachęca do pięknej modlitwy uzdrowienia momentu poczęcia, na przykład na dziewięć miesięcy przed swoimi urodzinami, tak, aby po tym czasie narodzić się do nowego życia. Wyjaśnia, jak należy rozumieć tajemnicę Niepokalanego Poczęcia. Wskazuje, na czym polega fenomen modlitwy na Różańcu, o którym mówi, że: „Różaniec jest jak miecz, trzeba nauczyć się nim walczyć”. Podaje wskazówki, w jaki sposób modlić się tą pozornie monotonną modlitwą, aby uczynić z niej śmiercionośną broń przeciw diabłu i skończyć z jedynie bezmyślnym powtarzaniem „zdrowasiek”. Przytacza przykłady niektórych świętych, mistyków, wizjonerów, którzy mieli doświadczenie spotkania z Maryją. Ich przekaz jest zgodny: nieziemsko piękna, Jej uroda nie ma sobie równych, nikt nigdy na ziemi nie widział takiego piękna, nie sposób go nawet opisać. Darząca każdego z nas ogromną miłością. Łagodna i delikatna. O niezwykłej pokorze. Jedna z widzących na przykład opowiadała, że najbardziej w spotkaniach z Maryją zdumiewa ją to, że ma wrażenie, jakby to wówczas ona była królową wszechświata, bo Matka Boża jest tak bardzo oczarowana tym, że ta widząca zaprasza Ją do swojego życia i chce się z nią spotykać. Cóż za niesamowita pokora Bożej Rodzicielki! Inne z kolei również zdumiewające świadectwo opowiada o tym, że kiedy jedna z widzących była chora i czekała na przyjście kapłana z Eucharystią, Maryja zapytała wizjonerkę, czy nie założyłaby na spotkanie z Panem Jezusem ładniejszej piżamy, bo taką ma na swojej półce… Piękno Maryi w takich zwykłych, najprostszych, codziennych sprawach jest doprawdy fascynujące. To tylko nieliczne spośród wielu niezwykłych, inspirujących świadectw, jakie znajdziemy w tej publikacji.

Książka ta zawiera dwa dodatki, jeden w postaci rozmowy z księdzem Chmielewskim oraz drugi, zawierający wyjaśnienie, na czym polega oddanie siebie Maryi na własność, jakie powinno ono być, w jaki sposób to zrobić i jak rozwijać swoje życie w oddaniu, a także modlitwę oddania Maryi. Jednocześnie autor odpowiada na wątpliwości, czy takie oddanie się Maryi, wprowadzenie Jej w nasze codzienne życie, rozmawianie z Nią, opowiadanie Jej o swoich troskach, problemach, zapraszanie Jej do swojego serca, nie oddala z naszych myśli i serca Boga. Uspokaja, aby się tego nie obawiać, gdyż Maryja jest odbiciem Boga i jeśli wielbimy Maryję, to przez Nią wielbimy Boga.

Z książki tej wypływa zachęta, aby zaprosić Maryję do swojego serca, do swojego życia nie jako gościa, ale jak kogoś bardzo bliskiego, prawdziwie się z Nią zaprzyjaźnić i uczynić żywą swoją relację z Maryją. Zwłaszcza w dzisiejszych trudnych czasach dla wiary, gdy otwarcie atakuje się Kościół i profanuje wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej, niezwykle cenne jest takie „zarażające” miłością do Maryi wołanie, aby zostać Jej prawdziwym wojownikiem i oddać Jej swoje życie, zamiast opierać swoją relację do Niej tylko na sferze emocjonalnej, na chwilowych porywach serca. Wciąż brakuje osób prawdziwie, głęboko zakochanych w Maryi, gotowych do poświęceń, do wyrzeczeń i przyjęcia cierpienia, aby stanąć do walki o ratowanie grzeszników.

Zatem poznaj, kim Ona jest – tajemnicza Kecharitomene. Bóg zakochał się w Niej na całą wieczność. Zakochaj się i Ty!

Mumek

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

spot_imgspot_img

Ważne tematy!

Zobacz również